تبلیغات
1029 - آداب و رسوم غلط در شب زفاف اهمیت پرده بکارت و انواع آن با اشکال شماتیک تشریحی و آناتومیک
 
1029

آداب و رسوم غلط در شب زفاف

آداب و رسوم غلط در شب زفاف:

هم در گذشته و هم در حال حاضر در خانواده های سنتی ایرانی رسم است که در شب اول عروسی (شب زفاف) زنان پشت در اتاق عروس و داماد می نشینند تا داماد پارچه ای خونین را نشان آنها بدهد تا از پشت در بلند شوند و به خانه های خود بازگردند. این دستمال خونی نشان دهنده پاره شدن پرده بکارت عروس توسط داماد است.

در تلقی عمومی جامعه ما ، شب ازدواج و زفاف ، شب خوشبختب و رسیدن به آرزوهاست ، اما شب زفاف شب خستگی هم هست ، شب اظطراب و نگرانی است شب سر درد شب گریه شب سوزش معده و شب …….و حتی شاید شب بر باد رفتن آرزوها هم باشد .

اینكه چنین شبی با جایگاهی كه در فرهنگ اجتماعی ما دارد و اثرات آن بر زندگی ما اینقدر  درباره اش كم صحبت شده و حتی از دید نویسندگان و دیگر هنرمندان ما هم پنهان مانده خود معمایی است .

شب عروسی در فرهنگ ما فعلا اون موقعی است كه دو تا آدم كه چند وقت در تدارك ازدواج بوده اند برای اولین بار زن و شوهر میشوند وبه صورت رسمی در یك رختخواب میخوابند ، شب ازدواج فقط و فقط یك كار اجباریست . شما و همسرتان باید از ماشین عروس پیاده شوید ، به درون خانه بروید و در را ببندید .همین . هر كس دیگری انتظاری یه غیر از این داشت زیاد به خرفش گوش نكنید .

در فرهنگ ما ازدواج به همه فامیل مربوطه بعضی جاها ( كه از لحاظ سواد عمومی سكس در  مرحله پایین تری هستند ) از داماد انتظار دارند در عرض 10 دقیقه تا نیم ساعت پارچه خون آلودی را به عنوان نشان باكره بودن عروس تحویل بده بعضی ها ممكنه تا شب ازدواج عروس اشون یا دامادشون را ندیده باشند و خیلی های دیگه ممكنه اون رو لخت ندیده باشند عده زیادی هم هستند مه قبل از عروسی با همسرشون سكس داشته اند ، پس پیچیدن یك نسخه ثابت غیر ممكن است اما چیزهای مشتركی هم وجود دارد .

همه ما شب ازدواج خسته ایم توی این بحثی نیست ازدواج ایرانی سخته حداقل یك هفته دویدن و حرص خوردن داره دنبال جا میگردید خونه رو مرتب میكنید . دعوت فامیل و خلاصه  تحمل دردسر های جشن . همه اینا باعث می شود  كه بهترین شب زندگی شما با خستگی و تنش های بدنی شروع بشه . عروس و داماد یا به اجبار غذا میخورند یا اصلا فرصت غذا خوردن پیدا نمیكنند و هر دو حالت برای یك سكس خوب مضر است .

پس این شب چكار باید كرد ؟ احیانا دفعه اولی است كه میخواهیم سكس داشته باشیم . تاثیر خستگی و اضطراب را میدونید ؟ برای آقایون این احتمال هست كه اندام جنسیشون راست نشه و در صورت وقوع این امر اضطراب جند برابر می شود  و اوضاع بدتر . در مورد خانمها این اضطراب باعت خشك شدن مهبل می شود  كه حتی برای خانمهای كاركشته هم دخول مشكل می شود  چه برسه به دختری كه برای اولین بار میخواد دخول را تجربه كنه .پس اولین كار شما مبارزه با اضطراب است . بهتر است اون دسته از كسانی كه فامیل هاشون منتظر دیدن دستمال خونی هستند این مطلب را براشون روشك كنند كه این فكر بیهوده ای است و بهتره شما را به حال خودتون بذارن /

برای مبارزه با اضطراب اینه كه منبع اونو از بین ببرید . منمبع اضطراب شب زفاف است اجبار به عمل جنسی است پس این " اجبار " لعنتی را از بین ببرید .

اگه میتوانید با همسرتان صحبت كنید و بگویید احتیاجی نمیبینید كه شب اول در اوج خستگی و تنش و اضطراب حتما سكس داشته باشید صحبت كنید چه قبلا و چه وقتی آخر شب با هم تنها هستید كه عاشق عمل جنسی هستید ولی امشب اجباری در انجام كامل اون ندارید و بهتر میبینید كه این كار را به فردا یا روزهای بعد موكول كنید كه بدن هاتون تازه هستند و فكرتون باز و از نظر وقتی هیچ جور تنگی ندارید .

با این فكر هم آغوشی را شروع كنید اگر دوست داشتید تا آخرش بروید و هرجا احساس كردید وقتش نیست متوقف شوید . اما خواهشا وحشی بازی هم در نیارید عمل هماغوشی را یك اجبار نشون ندهید نه به مرد و نه به زن . مرد باید اولین نكته براش راحتی و آرامش همسرش باشه و زن به جای اینكه مردانگی را توی .... سفت و دراز و زور زیاد ببینه توی اخلاق و رفتار دنبالش بگرده.

یك نكته بسیار مهم : در اولین تجربه سكس اگر باعث ناراحتی و ناخوشایندی طرف مقابل خود بشوید این كار مطمئنا از لحاظ روحی و روانی تاثیر بدی روی سكس آینده شما هم خواهد داشت ( می دانید كه روان آدمی در سكس چقدر تاثیر گذار است)

صحبتی با آقا دامـــــــاد :

قبل از هر چیز یادتان باشد كه آب یا نوشیدنی دیگری كه میل دارید در اتاق باشد كه اگر هر كدام از شما احساس تشنگی كردید لازم نباشد بروید بیرون دنبال نوشیدنی بگردید .

چون خیلی ها شب اول به خاطر ترس و تنش و..... دهنشان خشك می شود  و احتیاج به آبی دارند وارد خانه كه می شوید  قبل از افتادن روی مبل و صندلی بطرف همسرتان بروید و او را در آغوش بكشید ، زیر گوشش بگوید كه دوستش دارید و قول بدهید كه این زندگی زیبایی را كه كنارش شروع كردید را ادامه خواهید داد . همین طور كه در آغوشش گرفتیه اید به سمت جایی برای نشستن برویدو كنار هم بنشینید . هم او خسته است و هم شما .

توی صورتش نگاه كنید و بگویید كه زیباست هیچ عجله ای نكنید با حوصله باشید و صبور . آرام حجابش را بردارید و عاشقانه به همسرتان نگاه كنید و تكرار كنید كه واقعا زیباست بسیار ظریف یه دستهایش دست بزنید دست ها را بالا بیارین و آرام ببوسید . بعد از بوسه چند لحظه مكث كنید و به خاطره این بوسه فكر كنید ( اینجا فرصت مناسبی است كه آیا آب یا نوشیدنی دیگه ای لازم داره ؟)

اگر قبلا با همسرتون سكس داشته اید این كارها را به عنوان یك عروس با او بكنید واگر نداشته اید و دختر از طبقاتی باشد كه هیچ وقت با پسری حتی خود شما نبوده به او اطمینان بدهید تا ترس و اضطرابی نداشته باشد . توجه كنید كه زنها نسبت به بدنشان خیلی حساس میباشن پس یك ضرب به سینه ها یا جاهای دیگر دست نزنید اگر خیلی خسته نیستید با همسرتان بایستید و ایستاده در اغوشش بگیرید اینطوری میتوانید آروم دستهاتونو حركت بدین و  پشت بدن همسرتونو نوازش كنید آروم در گوشش حرف های عاشقانه بزنید .

بقیه مراحل به همین سادگیست به آرومی همین فضا را دنبال كنید ( عاشق باشید و اعتماد دهنده به طرف مقابل در هر تماس ). كنار هم دراز بكشید و آروم تا حدی لباسها را در بیاورید همسرتان را تحسین كرده و شهوت انگیزی اش را بهش یاد آور شوید . سانتی متر یه سانتی متر بدن همسرتان را لمس كرده و به آن عادت كنید .

صحبتی با عروس خانم : 

خانم عزیز شما هم وظیفتان همین چیز هاست . اگر لباس آقا داماد را  تا آخر در آورده اید بهش بگوید به پشت بخوابد و چشماش را ببند با احتیاط كامل به بدن همسرت دست بكشید آلت جنسی او را اگر خواستید نوازش كنید و نه كار بیشتر . اگر بار اول است در این جلسه اجازه دهید كه گذشت زمان همه چیز را یاد بدهد جلسه اول حداكثر می تواند شناخت باشد به هر حال نه آقا از آلت جنسی شما زیاد سر در نیارورد و نه شما از آلت جنسی او پس یك حركت لذت بخش را شروع كنید مانند نوازش آلت همدیگر و كمی به همین حركت ادامه دهید . قصدتان كمی نوازش و بعد خوابیدن و استراحت كردن باشد هرچند ممكن است كه چیز های دیگری هم پیش آید . سكس لازم نیست حتما دخول باشد  اگر بخواهید یك ضرب سراغ دخول بروید مثل اینه كه با زبانی كه نمیشناسید برنامه نویسی كنید . صبر كنید تا اول چگونگی موضوع را یاد یگیرید این باعث می شود  موقع عمل مقدمات  را خوب بدانید

خلاصه كلام :

1 – تا احساس آمادگی كامل برای كاری نكرده اید وارد عمل نشوید .

2 – هر لحظه مطمئن باشید همسرتان راحت است ( آقایون بیشتر توجه كنند چون این عمل اولین بار برای خانمها خیلی اضطراب آور تر است )

3 – اگر عروس باكره باشد از پرده بكارت نترسید اگر دخول را درست انجام بدهید پرده بكارت بدون درد یا خونریزی باز خواهد شد .

اهمیت پرده بکارت و انواع آن با اشکال شماتیک تشریحی و آناتومیک

اهمیت پرده بکارت و انواع آن با اشکال شماتیک تشریحی و آناتومیک

The Female Hymen and its Significance

Hymen یا همان پرده بكارت غشایی است كه تمام یا قسمتی ازدهانه واژن را می پوشاند. Hymen لغتی یونانی ست به معنای پوست یا پرده كه از نام الهه ازدواج و عروسی یونانیان God Hymen وام گرفته شده. یونانیان باستان از این لغت برای انواع پرده ها از جمله پرده ای كه قلب را احاطه می كند(پریكارد)، استفاده می كردند، اما با گذشت زمان، كاربرد آن به پرده بكارت محدود شد.در طول نخستین مراحل رشد جنینی، به طور كلی هیچ بخش ورودی به واژن وجود ندارد. لایه باریك بافتی كه در این مرحله واژن را می پوشاند، قبل از تولد به طور ناقص تقسیم می شود، این لایه بعدها پرده بكارت را به وجود می آورد. در صورتیكه در مرحله قبل از تولد، تقسیم لایه به طور كامل صورت گیرد، موجب می شود بعضی زنان به طور مادرزاد، پرده بكارت نداشته باشند.بسیاری تصور می كنند كه پرده بكارت، داخل واژن قرار دارد. در صورتیكه اینطور نیست. پرده بكارت، بخش خارجی اندام جنسی است و دقیقا در ورودی دهانه واژن قرار دارد. رشته های عصبی در پرده كم هستند و به همین دلیل در صورت آرامش جسمی و روانی، پارگی آن معمولا بدون درد است.عمل دخول و پاره شدن پرده بهتر است در زمانی كه بدن آرام است و هیچ اضطراب و خستگی وجود ندارد انجام شود. بنابراین نزدیكی در اولین شب ازدواج و پس از مراسم طولانی عروسی توصیه نمی شود. زنان بهتر است قبل از نزدیكی، نه به منظور گرفتن گواهی سلامت پرده بكارت بلكه به دلیل آگاهی از نوع پرده به پزشك متخصص زنان مراجعه كرده و توضیحات لازم را درخواست كنند. زیرا در موارد نادری كه پرده از نوع ضخیم است، احتیاج به عمل جراحی دارد. در صورت تنگی دهانه واژن، بهتر است از كرم و ژلهای تسهیل كننده یا اسپری بی حس كننده استفاده كرد. ضمن اینكه تحریك زن وخروج ترشحات از دهانه واژن موجب روان شدن دهانه واژن و سهولت ارتباط جنسی می شود.گاهی پرده بكارت با یك یا دو بار نزدیكی كاملا پاره نمی شود وهر دفعه قسمتی از آن پاره شده و كمی خونریزی می كند. بدون پارگی پرده، مایع اسپرم ریخته شده بر روی آن می تواند موجب حاملگی شود، زیرا اسپرماتوزوئید موجود در اسپرم می تواند از سوراخ پرده حركت كرده و به طرف تخمك زن برود و حاملكی ایجاد گردد. در این موارد زن با پرده سالم حامله می شود.ورزشهایی مانند سواركاری، دو، پرش، شنا، رقص، باله، هرگز باعث پاره شدن پرده دختر نمی شوند مگر اینكه وی طی حادثه ای و در هنگام بازی، سقوط كرده و در همان زمان جسمی نوك تیز به پرده اصابت كند و موجب پارگی آن شود.

 

مباحث فرهنگی پرده بکارت:

داشتن پرده بکارت در دختران در هنگام  ازدواج در ایران و خیلی از کشورها مسئله مهم و نشانه عفت اخلاقی است . ، پرده بدین معنی ست كه وی قبل از ازدواج ارتباط جنسی نداشته است. هر چند كه، پرده بكارت نشانه ضیعفی برای بكارت واقعی است، چون بیشتر زنان، این پرده را قبل از داشتن ارتباط جنسی بر اثر خودارضائی، استفاده از تامپكس (نوعی نوار بهداشتی)، یا فعالیتهای غیر جنسی (مثل برخی حوادث ) از دست می دهند.اما سوال اینجاست كه حتی با وجود پرده بكارت چه كسی می تواند نعیین كند كه آیا دختر قبل از ازدواج رابطه جنسی داشته است یا خیر؟ غالبا خونریزی در شب عروسی می تواند دلیلی بر باكره بودن فرد باشد در صورتیكه این نظریه توسط اطلاعات پزشكی رد شده زیرا همانطور كه گفته شد یا به دلیل آرامش زن، یا عدم وجود پرده بكارت به طور مادرزاد، این خونریزی می تواند وجود نداشته باشد.علاوه بر این، راههای برقراری ارتباط جنسی فقط دخول نیست، دختر می تواند با حفظ پرده بكارت از راههای مختلف ارتباط جنسی داشته باشد و یا حتی با وجود پاره شدن پرده بكارت برای تظاهر به باكره بودن، با عمل جراحی ، آن را دوباره به حالت اول برگرداند. به همین دلیل وجود یا عدم وجود پرده بكارت، همیشه نمی تواند مدرك معتبری برای تعیین باكرگی شخص باشد. البته، اینكه نگرش باكره پسند مردان به خصوص در ایران، در حالیكه غالبا خود، پیش از اردواج، ارتباط جنسی دارند، اساسا درست است یا ناشی از نظامی مردسالارانه، بحثی دیگر است كه در این مقاله نمی گنجد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 24 دی 1397 09:35 ب.ظ
Usually I do not learn article on blogs, but I wish to say that
this write-up very forced me to try and do it! Your writing
taste has been amazed me. Thank you, quite great article.
یکشنبه 23 دی 1397 11:47 ق.ظ
I view something truly special in this internet site.
شنبه 22 دی 1397 03:50 ب.ظ
кредит онлайн оформить
оформить кредит онлайн на карту
взять кредит через интернет на карту
кредит всем без отказа украина
взять кредит через интернет
شنبه 22 دی 1397 03:48 ب.ظ
оформить кредит онлайн украина
кредити на карту
получить кредит на карту онлайн
онлайн кредит украина на карту
кредит онлайн украина на карту
شنبه 22 دی 1397 03:45 ب.ظ
кредит online
взять кредит онлайн
взяти кредит онлайн
кредит через интернет
кредит онлайн в украине
شنبه 22 دی 1397 03:32 ب.ظ
онлайн кредиты
онлайн кредит на карту украина
интернет кредит на карту
взять кредит на карту
как взять кредит онлайн
شنبه 22 دی 1397 03:23 ب.ظ
кредит онлайн на карту без
отказа
оформити кредит онлайн
кредит наличными на карту
кредит онлайн в украине
взять онлайн кредит
شنبه 22 دی 1397 03:17 ب.ظ
кредит на карточку без отказа
украина
оформить кредит на карту
кредит онлайн на картку
получить кредит на карту онлайн
кредиты
شنبه 22 دی 1397 03:12 ب.ظ
интернет кредит
онлайн кредиты
кредиты онлайн в украине
кредит без отказа онлайн
кредити онлайн україна
شنبه 22 دی 1397 02:56 ب.ظ
оформить онлайн кредит
онлайн кредиты
топ кредит
получить кредит онлайн
кредит онлайн на карту без отказа украина
جمعه 21 دی 1397 12:52 ب.ظ
you are in reality a excellent webmaster. The site loading pace is incredible.
It sort of feels that you're doing any unique
trick. Furthermore, The contents are masterwork. you've done a excellent task on this subject!
پنجشنبه 20 دی 1397 08:47 ق.ظ
I've been exploring for a little bit for any high quality articles or blog posts in this kind of house .
Exploring in Yahoo I eventually stumbled upon this web site.
Reading this info So i'm glad to convey that I've an incredibly just right uncanny feeling I came
upon exactly what I needed. I most indisputably will make sure
to don't fail to remember this web site and give it a look regularly.
چهارشنبه 19 دی 1397 11:08 ق.ظ
You ought to take part in a contest for one of the finest
sites on the web. I am going to recommend this site!
شنبه 15 دی 1397 06:39 ب.ظ
You're so awesome! I don't believe I've truly read
anything like that before. So nice to discover another person with some unique
thoughts on this subject matter. Seriously.. thanks
for starting this up. This site is one thing that's needed on the web, someone with
a little originality!
پنجشنبه 13 دی 1397 11:50 ب.ظ
Enjoyed looking through this, very good stuff, thank you.
یکشنبه 2 دی 1397 09:35 ب.ظ
I see something genuinely special in this site.
یکشنبه 2 دی 1397 01:46 ب.ظ
Can I simply just say what a comfort to uncover an individual
who actually knows what they are talking about on the internet.
You definitely know how to bring a problem to light and make it important.

A lot more people really need to read this and understand this side of the story.
It's surprising you're not more popular since you most certainly possess the gift.
جمعه 30 آذر 1397 10:33 ب.ظ
You need to be a part of a contest for one of the finest websites on the
internet. I most certainly will highly recommend this site!
جمعه 30 آذر 1397 06:17 ب.ظ
I've been exploring for a little for any high-quality articles or weblog posts in this kind of house .
Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this site.
Studying this info So i am happy to express that I have an incredibly good uncanny feeling I came upon just what I needed.
I most certainly will make certain to don't put out of your mind this site and give it a look regularly.
جمعه 30 آذر 1397 12:16 ق.ظ
I read this post completely regarding the resemblance of most up-to-date and preceding technologies, it's
remarkable article.
پنجشنبه 29 آذر 1397 10:04 ب.ظ
This is really interesting, You're a very skilled blogger.
I have joined your rss feed and look forward
to seeking more of your great post. Also, I have shared your website in my social networks!
پنجشنبه 29 آذر 1397 06:48 ق.ظ
You ought to be a part of a contest for one of the highest quality websites online.
I most certainly will highly recommend this website!
یکشنبه 25 آذر 1397 05:00 ب.ظ
Very energetic blog, I enjoyed that bit. Will there be a part 2?
شنبه 24 آذر 1397 01:03 ب.ظ
Lovely just what I was searching for. Thanks to the author for taking his clock
time on this one.
شنبه 24 آذر 1397 02:06 ق.ظ
I think the admin of this site is in fact working hard for his web
page, for the reason that here every stuff is quality based information.
شنبه 24 آذر 1397 01:28 ق.ظ
Really no matter if someone doesn't understand
then its up to other viewers that they will assist,
so here it happens.
جمعه 23 آذر 1397 04:27 ب.ظ
Highly descriptive post, I loved that bit. Will there be a part 2?
سه شنبه 20 آذر 1397 09:59 ب.ظ
Simply wish to say your article is as surprising. The clearness in your post is simply nice
and i can assume you're an expert in this subject. Well
along with your permission let me to grasp your RSS feed to keep updated with coming near near post.
Thanks 1,000,000 and please continue the enjoyable work.
جمعه 16 آذر 1397 04:36 ق.ظ
Hurrah! At last I got a blog from where I know how to
genuinely get useful data concerning my study and knowledge.
پنجشنبه 15 آذر 1397 04:58 ب.ظ
Amazing blog! Do you have any hints for aspiring writers?
I'm planning to start my own website soon but I'm a little
lost on everything. Would you propose starting with a free platform like Wordpress or go for a paid option? There are so many choices out there that I'm totally overwhelmed ..
Any ideas? Thanks a lot!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :